2006

Daha sonra Şükrü Kınataş Koreye giderek Özel bir Antlaşmayla Kim Sang Hoonu Türk Antrenörleri yetiştirmek üzere, Tüm Masrafını kendi cebinden karşılayarak Türkiyeye getirmiş tir. 3 ay sonra Antlaşma bitince Şükrü Kınataş Kim Sang Hoonu Kore ye geri göndermiştir.

Read more

2005

2005 yılında ise Levent Seyhan ve İbrahim Doğan'la Hapkido kursları ve 5.Uluslararası Kore Açık Taekwondo turnuvasına katılırlar. Levent Seyhan Ve İbrahim Doğan sikletlerinde Bronz madalya kazandılar.

Read more

2004

Sık sık Koreye gidip Kendini yetiştiren Kınataş 2004 yılında yanında Azmi Niğdelioğlu, Davut Şengül, Mustafa Elmalı, Ramazan Akkoca, Selman Başar Türkay, Emel Özhekim ve Halil İbrahim Perk'i Koreye götürür ve WHMAF den kursa katılıp Antrenörlük belgelerini almalarını sağlar. Kınataş 2004 yılında Whmaf yönetim kurulu üyeliğine seçilir.

Read more

2002

2002 yılında Yanına Tercüman ve Rehber olarak Seyfullah kim Do Man’ı da alarak Güney Kore‘ye giden Kınataş Korede yaptığı araştırmalar sonucu,Taekwondoya yakınlığıyla bilinen Hem Hapkidocuların Hem Taekwondocuların saygı duyduğu Kore Spor Üniversitesi Taekwondo, Hapkido ve Judo Ana bilimdalı profesörü Don Oh Choi ve Onun diğer Hapkido federasyonlarına altarnatif olarak kurduğu bütün Hapkido sitillerini bir araya toplayan WHMAF ye üye olur ve bu federasyonda çalışmalarına başlar.

1988

Kınataş fikirlerine büyük saygı duyduğu Muzaffer Ilıcak’a düşüncelerini anlatır. Ilıcak 1988 yılında Karakuşak dergisindeki “Uzakdoğu sporlarının anası” olarak yorumladığı Hapkidoyu yine güvendiği biri tarafından Türkiye’ye getirilecek olmasından mutlu olur ve Kınataşa yol gösterip destek verir.

1997

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun çeşitli kurullarında görevler yapan Kınataş, 1997 yılında Uluslar arası Antony Turnuvası için gittiği Fransa'da Kim Yong Ho hocayı ziyaret eder ve onu Salonunda Hapkido çalıştırırken görür. Dünya Taekwondo Federasyonu teknik komite başkanının Taekwondo değil de Hapkıdo çalıştırdığını görünce Hapkido ilgisini çeker ve Hapkido hakkında daha çok bilgi için araştırmaya başlar.

Read more